estože naše úpravy standardně vyhovují požadavkům emisních norem  a bez problému s nimi naši zákaznící několik let absolvují měření emisí i STK, rozhodli jsme se na základě častých dotazů na zápis těchto úprav do technického průkazu, absolvovat náročné homologační zkoušky a ve spolupráci s DEKRA a.s. jsme získali oprávnění k zápisu našich úprav do technických průkazů.

 

Dne 1.6. 2017 vydalo Ministerstvo dopravy finální kladné rozhodnutí o schválení našich úprav – hromadné přestavby – č. HP-0288, pod č.j. 894/2017-150-SCH2/1 ze dne 29.5.2017.

 

Naše úpravy (varianta ATEST) lze zapsat do technického průkazu vozidla a jsou zcela tzv. legální.

Hromadné schválení máme pro vozidla následujících kategorií:

 

▪     EURO 3, BENZÍN + DIESEL
▪     EURO 4, BENZÍN + DIESEL
▪     EURO 5, BENZÍN + DIESEL
▪     EURO 6, BENZÍN + DIESEL

A to jak atmosférické, tak přeplňované (turbo) motory. Díky tomu jsme schopni zapsat do technického průkazu více jak 98,6% úprav.

 

Podmínky pro zápis:
▪     Vozidlo nesmí mít odstraněný DPF / FAP filtr
▪     Vozidlo nesmí mít zakázaný EGR / AGR ventil.
▪     Vozidlo nesmí mít vypnuté lambda sondy.
▪     Vozidlo musí mít motor bez mechanických úprav (filtry, sání,…)

 

Jsme schopni provést zpětně zápis do technického průkazu pro všechny námi realizované úpravy, pokud splňují výše uvedené podmínky, v případě že bylo navýšení výkonu vyšší než o 20%, úpravu doladíme tak, aby vyhovovala podmínkám pro ATEST.  Pro více informací nás neváhejte kontaktovat.

 

Doba úpravy

Vzhledem k nutnosti provést u každého vozidla úpravu zcela individuálně vč. kontrolního měření výkonu po úpravě (navýšení výkonu max. 20 %) a kontrolního  měření emisí po úpravě a dalších administrativní úkony, je doba úpravy cca 3-5 hodin.

 

Schválení našeho homologovaného chiptuningu Ministerstvem dopravy ČR je dispozici zde.